Nowości w bibliotece - Koło czytelniczo-medialne poleca:

Książki hobbystyczne dla pasjonatów

Egzotyczne ryby w akwarium - pielęgnacja ryb słodkowodnych i morskich. Plansze i specjalnie dobrane fotografie. Katalog roślin słodkowodnych. Dokładne wyjaśnienie aspektów urządzenia akwarium i opieki nad nim. Informacje dotyczące karmienia i rozmnażania oraz rozpoznawania i leczenia ich chorób. Wszystko czego potrzebuje entuzjasta akwarystyki, w jednym kolorowym tomie.

Ty i twoje akwarium
Dick Mills
Książka zawiera rozdziały o zakładaniu akwarium opiece, karmieniu ryb czy ich rozmnażaniu. Opisy gatunków ryb są bardzo skromne ale na uwagę zwraca fakt umieszczenia gatunków morskich. Ciekawostką są schematy diagnostyczne przy rozpoznawaniu chorób ryb. Umieszczone są także rozdziały na temat wystawiania i pokazów ryb oraz ich fotografowania. Książka to rodzaj podręcznika akwarysty bardzo obficie opatrzonego fotografiami, rysunkami czy tez szkicami.

"AKWARIUM - Moje hobby"
G.Soszka, K.Teisseyre
Jedna z najbardziej niekonwencjonalnych opracowań autorów polskiego pochodzenia. Daje się wyróżnić obszerny rozdział o bezkręgowcach i roślinności wodnej. Zwrócono uwagę na niektóre rzadkie gatunki np.: mało znane pyszczaki, wyróżniono rozdział o rybach najłatwiejszych w hodowli spośród jajorodnych, wyjątkowo obszernie opracowano rozdział o piękniczkowatych i pielęgnicowatych. Jest też wprowadzenie w akwarystykę morską oraz podstawy zagadnień związanych z dziedzicznością. Jedną z ciekawych rzeczy, ale nie spotykanych w żadnej innej literaturze jest opis rozmnażania bojowników wspaniałych. Książka zawiera także wkładki z barwnymi, niezłymi zresztą zdjęciami na końcu, zamiast w środku książki. Mimo to książka jest bardzo ciekawa i wnosi sporo nowych wiadomości.

Powieść, którą autorka żartobliwie nazwała erotykiem dla panienek z dobrego domu. Książka o tym, jak często w życiu splata się to, co było z tym, co jest, o tym, jak łatwo zmieszać śmiech ze łzami i prawdę z fikcją. A także o tym, jak pisząc, ulega się nie tylko własnym wzruszeniom, ale i skłonnościom do żartu. Ten erotyk to jednocześnie wielowątkowa opowieść o warszawskiej rodzinie, saga o tych, którzy byli i o tych, którzy są.

Pudło zauważył pewien policjant. Stało na samym środku chodnika. Rano, tuż po szóstej policjant zmierzał na posterunek. Dzień wstawał pochmurny, zbierało się na deszcz i ciężkie chmury wisiały nad ziemią. Spojrzał na pudło, zwolnił i cofnął samochód. Dopiero po chwili uświadomił sobie, co widzi?" Julia i jej przyjaciółka mają dopiero po 17 lat, kiedy ich świat niespodziewanie wywraca się do góry nogami. Teraz szkolne imprezy, randki, oceny z testów i inne zwyczajne sprawy, którymi żyły do tej pory, wydają się im śmieszne i dziecinnie proste. Łączy je wspólna tajemnica, którą za wszelką cenę starają się ukryć przed światem. Tylko czy są już gotowe poradzić sobie z tym zupełnie same? Czy uda się naprawić skutki ich wstrząsającej decyzji? I czy to możliwe, żeby z tej całej koszmarnie pogmatwanej sytuacji wynikło coś dobrego???

Autorka w humorystyczny i nieco groteskowy sposób analizuje problemy dzisiejszej polskiej rodziny i zarazem ukazuje świat ludzi dorosłych, widziany oczami narratorki, trzynastoletniej gimnazjalistki.Książka nawiązuje do utworu Sienkieiwcza Rodzina Połanieckich. Nie jest jednak jego uwspółcześnioną wersją, lecz raczej współczesną karykaturą, poruszającą zagadnienia bliskie nastolatkom i przestawiającą w krzywym zwierciadle naszą rzeczywistość.

Cześć, tu Sam, witam na moim blogu! Życie ZUPEŁNIE stanęło ostatnio na głowie, bo
A) Moja siostra Danni jest wielką gwiazdą pop,
B) WSZĘDZIE łazi za nami ekipa filmowa i kręci materiał do naszego własnego programu telewizyjnego, oraz
C) Właśnie odkryłam niesamowity rodzinny sekret!
Jestem tym bardzo podekscytowana, za to Danni myśli jedynie o pojedynku ze swoją nową rywalką na muzycznej scenie, Harley. Robert, wredny agent Danni, upiera się, że Danni rozłoży Harley na łopatki. Mam nadzieję, że ma rację, ale tak na wszelki wypadek przygotowałam kilka planów awaryjnych…

Pięcioletnia Judy zaginęła osiem lat temu, ale jej starsza siostra Kim wciąż nie potrafi się uwolnić od poczucia winy. Feralnego popołudnia Judy była pod jej opieką. Pewnego dnia, po latach, pojawiają się ślady prowadzące do rozwiązania zagadki zniknięcia dziewczynki. Może to, że Judy żyje, nie jest tylko na nowo obudzoną nadzieją jej rodziców i siedemnastoletniej siostry, a śledztwo, którego podejmuje się Kim, przyniesie bolesne, ale oczyszczające dla całej rodziny zakończenie.

Ciemna strona imprezowego życia. Luciana bawiła się z przyjaciółmi na dyskotece, a kiedy towarzystwo zdecydowało się dla zwiększenia wrażeń zażyć narkotyki, dziewczyna, mimo początkowych obaw, nie odmówiła. Reakcji organizmu nikt nie mógł przewidzieć - nastolatka straciła przytomność, a potem zapadła w śpiączkę. Przerażenie przyjaciół sięgnęło zenitu, gdy okazało się, że nikt nie zna składu tabletki, którą połknęła Luciana – i nie wiadomo, jak właściwie leczyć i odtruwać dziewczynę. Kompani Luciany czują się współwinni, a zakochany w bohaterce chłopak odchodzi od zmysłów i..

Rok 2015

Nowości dla nauczycieli